راپل کار کیست ؟ همه چیز درمورد راپل کاری

راپل کار کیست؟ همه چیز درباره راپل کار

قبل اینکه با شغل راپل کاری و تمام اجزای راپل آشنا شویم بهتر است تا بدانیم اصلا راپل کار کیست. راپل کار فردی است که در ارتفاع با طناب و تجهیزات خاصی کار میکند، این افراد توانایی هایی از جمله فرود آمدن از ارتفاع های معین و حرکت کردن عرضی در ارتفاع های مختلف را دارا هستند.شاید در نگاه اول این شغل بسیار خطرناک به نظر برسد اما در واقع با تجهیزات و شخصیتی که راپل کار ها دارند این شغل بسیار امن و ایمن است.

در گذشته فرود ها امن و راپل کردن در صخره ها و کار های صنعتی صورت می گرفت اما به تدریج و تغییر نیاز ها و افزایش آگاهی توجه ها به سمت راپل کاری ساختمان ها برای کار های خاص و آسمان خراش های داخل شهر سمت و سو گرفت و امروزه با اسم راپل کاری شناخته میشود.

 راپل چیست ؟

راپل یا (rapple) یک کلمه فرانسوی است و به معنای بازیابی می باشد.این کلمه در زبان انگلیسی که یک زبان همه گیر است با نام ( abseiling ) شناخته میشود که به معنای پایین آمدن با طناب است.

 افرادی مانند سنگ نوردان صخره نوردان و کوهنوردان و حتی غارنوردان به این کلمه بسیار آشنا هستند چون با استفاده از راپل می توان جان انسان ها را در شرایط اضطراری نجات داد.

 با گذشت زمان و گسترده تر شدن علم و نیاز ها این شغل و یا این کار که در ابتدا به ورزش مرتبط بود وارد دنیای صنعتی و روزمره ما انسان ها شد ، از جمله ابزاری که میتوان آنها را مهم ترین ابزار های راپل کاری نام برد طناب ها ، گره ها  و از همه مهم تر کاربین هایی هستند که هر راپل کاری باید در استفاده از آنها مسلط باشد.

یک راپل کار چه خدماتی را ارائه می دهد؟

خدماتی که یک راپل کار آن ها را ارائه میدهد بسیار متنوع و گسترده هستند ، در واقع با شروع و به عرصه آمدن راپل کاری اکثر خدمات داربست کاهش یافت و این به این معنی بود که هزینه های بسیار زیادی قرار است کاهش پیدا کند.

 به همین دلیل اکثر خدماتی که قرار است  به وسیله داربست ها انجام شود را میتوان با استفاده ا یک راپل کا یا یک تیم راپل کاری انجام داد از این رو است که خدمات راپل کاری بسیار متنوع و گسترده است.

با استفاده از یک تیم راپل کار می توان حجم بسیار زیادی از زمان و ترافیک کاری را کاهش داد به طوری که کار ها با سرعت و ران بودن بیشتری ادامه پیدا کنند.

پیچ و رولپلاک کردن نما ها و شستشوی نما ها از مهم ترین خدمات راپل کاری محسوب می شو  که راپل کار ها با سرعت و توان بیشتری اقدام به کار میکنند و دسترسی آنها به مناطق دشوار بسیار کاهش پیدا میکند.

 همانطور که گفتیم راپل کاری کیفیت کار نمای ساختمان شما و نتیجه ها را برای شما تضمین میکند و از همه مهم تر جان افراد به خطر نمی افتد.

انجام تعمیرات 

تعمیرات در بنا و نماهای مختلف ساختمان از دیگر موارد خدمات راپل کاری است.راپل کاران در تعمیرات بنا ها میتوانند هرگونه تعمیراتی را در مکانهای دشوار  شرایط متفاوت به راحتی مدیریت کنند .

مورد بسیار مهمی که این افراد باید در آن حرفه ای باشند استفاده از ابزار ایمنی است تا آن ها را از خسارت های مالی و بدتر ا خسارت های جانی حفاظت کند.

نماشویی 

نماشویی ها به وسیله راپل کاران در نما ها و ارتفاعات بلند به وسیله واترجت انجام میشود.یکی از خدماتی که برای آن نمی توان از داربست استفاده کرد خدمات نماشویی است به دلیل عدم تعادل و ایجاد ترافیک ها و فضای کافی تقریبا این کار غیر ممکن است.

مزایای نماشویی با راپل و توسط راپل کار

به این دلیل که راپل کار باید در جهت های بالا و پایین نما حرکت کند و واترجت را که با سرعت در حال نماشویی ست را کنترل کند در نماشویی با راپل کار از داربست استفاده نمیشود.

نماشویی را با استفاده از تیم راپل کار با مواد نانو هم میتوان انجام داد تا ماندگاری و لکه گیری نمای شما را تا مدت زمان بیشتری حفظ کند.

نصب بنر و تابلوی تبلیغاتی 

نصب تابلو با راپل کار

برای نصب بنر و تابلو های تبلیغتی از راپل کاران استفاده می شود . به دلیل ارتفاع زیاد یا گاها به دلیل زمان و هزینه مورد انتظار برای نصب بنر ها و تابلو های تبلیغاتی امکان این بسیار زیاد است که انجام این کار به وسیله داربست ها اصلا مقرون به صرفه نباشد.

آب بندی نما 

ساختمانها و مراکز خرید و آسمان خراش ها پس از اینکه نماکاری می شوند به دلیل وجود رطوبت آلودگی ها و موارد غیر بهتر است که آب بندی شوند تا از بروز هرگونه خسارت که حتما در صورت غیر اتفاق می افتد جلوگیری کنند.

سنگ نما ها در مقابل عوامل جوی و محیطی بسیار سریع و زیاد واکنش نشان می دهند به همین دلیل اگر بند کشی و آب بندی انجام دهیم بهتر است و سبب جلوگیری از هرگونه شل شدگی و ریزش سنگ ها خواهیم بود.

پیچ رولپلاک نما

راپل کار جهت محکم کاری نما یا همان پیچ رولپلاک نما از بیشترین درخواست های صنعت ساختمان است که از سوی مشتریان در خواست میشود. پیچ رولپلاک نما بوسیله راپل به جهت :

 • افزایش طول عمر نما
 • جلوگیری از ریزش نما
 • عدم نیاز به داربست
 • کوتاه‌تر شدن زمان اجرا
 • کم هزینه تر بودن عملیات

انجام می‌شود.

ابزار های مورد نیاز برای راپل کار

راپل کار ها با توجه به ارتفاع و دشواری فضایی که در آن کار میکنند نیاز به موارد متفاوتی از ابزار  ها دارند تا از ابزار های پایه گرفته تا ابزارهای کمکی برای کار کردن در ارتفاعات بلند و دشوار تا نماشویی ها و تعمیرات در فضاهای مختلف.

 • طناب مخصوص راپل
 • هشتی
 • کارابین
 • قرقره
 • چکش
 • رول و مته
 • میخ
 • هارنس و صندلی
 • دستکش
 •  کلاه ایمنی

مزیت های استفاده از خدمات راپل کاران 

راپل کار ها در ارتفاعات بلند به وسیله طناب ها و پاهایشان جا به جا میشوند و میتوانند نسبتا مدت زمان زیادی را در ارتفاعات بلند به کار بپردازند .

کار در ارتفاع بالا با استفاده از تکنیک های راپل کاری دارای مزیت ها بسیار مهمی است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

امنیت 

شاید در ابتدا شغل راپل کاری شغلی بسیار خطرناک برای شما جلوه کند و ممکن است فکر کنید که راپل کاران دارای امنیت جانی نیستند و اصلا امنیت در ارتفاعات ندارند ، اما جالب است بدانید که شغل راپل کاری در میان شغل های جهان یکی از پر امنیت ترین شغل های جان است به این دلیل که راپل کار ها با استفاده از طناب های زیادی خود را در جهت های متفاوتی می بندند.

قیمت کمتر 

از جمله و مهم ترین ها پس از امنیت قیمت های مقرون به صرفه راپل کاری نسبت به نصب داربست است که به مقدار بسیاری زیادی وقت گیر است که ناگفته نماند که استفاده از داربست ها بسیار هزینه ها کزافی دارد با توجه به وجود راپل کاری نیازی به استفاده از داربست ها و حتی خطر های جانی و سقوط فراد نیست .

مهم ترین ابزار راپل کاران ، طناب 

طناب هایی که همه راپل کاران برای کار در ارتفاعات مختلف از آنها استفاده می کنند طناب های استاتیک نام دارند ، قطر این طناب ها بین ۹ تا ۱۲ میلی متر است .

این طناب ها نوعی از طناب مناسب برای انجام فعالیت هایی از جمله ، نماشویی ، پیچ و رولپلاک ساختمان و انواع غارنوردی و تعمیرات در شرایط های متفاوت می باشند.

این طناب ها فاقد خاصیت کشسانی هستند به همین دلیل می توانند امنیت جانی راپل کاران را تضمین کنند. این طناب در برابر رطوبت هایی که ممکن است بر آن ها وارد شوند یا اصطکاک های ناشی از حرکت های طولی و عرضی راپل کاران کاملا مقاوم هستند.

خدمات راپل کاری نوین ساب 

درر نهایت بهتر است خاطرنشان شویم که همه شرکت هایی که خدمات راپل کاری با تیم های راپل کار را ارائه می دهند باید بیمه مسئولیت شده باشند و باید دارای تخصص در زمینه هایی از جمله راپل کاری تجربه های متعدد  در ارتفاعات متعد باشند تا بتوان به آن ها نه برای کیفیت کار بلکه برای تضمین امنیت خود آن ها اطمینان کرد.

در همین موضوع راپل کاران ما بار ها با ثابت کردن کیفیت و حرفه ای بودن خود ، شرکت نوین ساب را سربلند کرده اند ، اگر برای خدمات خود دچار سردرگمی شده اید حتما با مشاوران حرفه ای نوین ساب تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonکارشناسی و استعلام قیمت